20
بهمن

گوشی آیفون و حال گرفته :-(

20 بهمن 1386 - 0:0

چند روز پیش از برادرم شنیدم که در یک فروشگاه گوشی همراه اونهم در قم یک گوشی آیفون دست دوم ولی تمیز دیده! من گفتم که بعیده تو قم از این چیزا بیارن اما اون اطمینان داشت که درست دیده و قیمتش هم 500 هزار تومن بوده. فردای اون روز من رفتم و دیدم که درست میگه خلاصه گوشی رو یک تستی زدم و با ذوق تمام 500 هزار تومن رو دادم به فروشنده و 24 ساعت مهلت تست گرفتم.

 

مصیبت از این همین جا شروع شد. گوشی هیچ مشکل سخت افزاری نداشت. تماس به خوبی انجام می شد پیام کوتاه رو می شد ارسال کرد و دریافت کرد ولی گوشی زنگ نمی خورد! یعنی تماس یکطرفه بود. اولش فکر کردم که مشکل از firmware گوشیه و با ارتقاء اون مشکل حل میشه اما این طور نبود هر کاری کردم فایده نداشت.

 

یکی از دوستان بنده در بخش موبایل مخابرات قم کار می کنه با اون تماس گرفتم و ازش درباره سازگاری گوشی آیفون با شبکه قم پرسیدم و اون هم همین مساله رو تایید کرد. به گفته این دوست عزیز مشکل از سخت افزارهای simens نصب شده در مخابرات هست که با نصب patch های همون شرکت باید درست بشه. البته معمولا عمل ارتقاء نرم افزاری فقط در صورت بروز مشکل عمده برای کاربران در مخابرات انجام میشه! لذا چون تعداد گوشی های آیفون در قم زیاد نیست پس فعلا باید دور آیفون خط کشید.

 

جالب اینجاست که گوشی آیفون هیچ مشکلی با خطوط ایرانسل نداره و همه موارد به خوبی در این گوشی کار می کرد. در مورد این مساله هم دوستمون گفت که چون تجهیزات ایرانسل از شرکت huawei چین تهیه شده این مشکل رو نداره. به هر حال با سرخوردگی تمام گوشی رو پس دادم. با اینکه قیمتش واقعا مناسب بود اما اصلا امکان سوئیچ به ایرانسل برام وجود نداشت.

 

باید دعا کنیم که مخابرات این شبکه قراضه رو تکانی بده و فقط به آنتن دهی اون افتخار نکنه. چون آنتن دادن بعد از این همه سال فعالیت چیز مهمی نیست، برای کاربران کیفیت هم اهمیت داره.

ناشناس's picture

تو قم زیاد نیست؟؟؟؟
میدونستید مرکز تخصصی نرم افزار های اپل داره؟؟
یکم بیشتر تحقیق کنید


ارسال توسط ناشناس (بررسی نشده) در ۱۳۹۱/۱/۲۲.
mohsen's picture

نیازی به مرکز تخصصی نیست. برنامه های گوشی های جدید مثل کامپیوتر از اینترنت قابل دریافتند.


ارسال توسط mohsen در ۱۳۹۱/۲/۲۲.

ارسال نظر جدید

*
*
محتوای این فیلد به صورت مخفی نگاه داشته شده و به صورت عمومی نمایش داده نمی شود.


*

  • خطوط و پاراگراف ها به صورت خودکار شکسته می شوند.