5
بهمن

ثبت نام اینترنتی نامزدان مجلس

5 بهمن 1386 - 11:11

ثبت نام اینترنتی در چند سال اخیر در کشورمان تاحدی راه افتاده و آخرین نمونه آن، تلاش وزارت کشور برای ثبت نام نامزدهای مجلس به صورت اینترنتی است. این گونه فعالیت ها، می تونه نوعی از دولت الکترونیک باشن با اینکه به صورت متفرق انجام می شن.


البته به نظر من این ثبت نام ناکام مونده چون در نهایت نامزدها برای رسمی شدن ثبت نامشون مجبور به مراجعه مستقیم به مراکز مربوطه و تحویل فرم پرینت ثبت نام خودشون هستن.

ادامه مطلب
19
آذر

تغییرات جدید در سایت گروه

19 آذر 1386 - 22:48

خوب بعد از مدتی کار کردن با حدود 100 کاربر تغییراتی در سایت گروه داده شد. از جمله تغییرات میشه به موارد زیر اشاره کرد:

  • کوچک کردن قسمت وسط و اضافه ستون سمت راست
  • اضافه بلوک سایت های دیگر برای مشخص کردن صفحات کاربران در سایت های دیگر
  • فیلتر کردن نوع مطالب قابل نمایش در صفحه کاربر
  • فیلتر کردن مطالب در صفحات کاربران دیگر
بازهم تغییراتی رو در سایت اعمال خواهیم کرد. لطفا شما هم نظرتون درباره این تغییرات بدین.

ادامه مطلب
4
آبان

سایت grooh.ir راه اندازی شد

موضوع: grooh.ir ، گروه ، جامعه مجازی  |  
4 آبان 1386 - 7:25

من همیشه تو این فکر بودم که یک سایت برای ارسال محتوا به افرادی که به نوعی با اونها آشنا شدم راه بندازم.

حدودا دو ماه پیش در کلاس نجوم پیشرفته مجله نجوم در تهران شرکت کردم. خوب کلاس بد نبود خصوصا آشنا شدن با افرادی که در زمینه نجوم کار می کردن. اما یک مساله برای من روشن بود: بعد از تموم شدن این کلاس دیگه امکان دیدن این دوستان وجود نداشت. من از شهر قم بودم و بقیه در تهران زندگی می کردن. حتی خود اونها ممکنه که دیگه همدیگه رو نبینند.

ادامه مطلب
31
شهریور

یاد باد آن روزگاران یاد باد

موضوع: اجتماعی ، جنگ ، دفاع ، روزگار  |  
31 شهریور 1386 - 19:12

باز هم ابتدای مهر شد و هفته دفاع مقدس از راه رسید.

یاد تمام عزیزانی که در راه سربلندی ایران جان خود را فدا کردند، جانبازی کردند یا به اسارت رفتند رو گرامی می داریم.

ما در میانه جنگ در سال 65 به مدرسه رفتیم. یادمه وقتی بمب می زدن، همه در می رفتند به دهات های اطراف و مدرسه خلوت می شد. یک بار توی بازار قم بمب زده بودن فرداش ما رفتیم مدرسه، از کلاس ما فقط من و یک نفر دیگه اومده بودیم (اون یک نفر رو به خاطر نمی یارم ولی خیلی آدم عتیقه ای بوده واقعا).

ادامه مطلب
20
شهریور

زنده باد نرم افزار رایگان به خصوص از نوع ویروس یاب

20 شهریور 1386 - 21:31

خوب در چند هفته اخیر اتفاقات جالبی افتاد که یکی از اونها ویروسی شدن سیستم بنده بعد از 2 سال پاکی بود. البته این قضیه رو مدیون شاگردهایی بودم که برای کلاس طراحی وب به شرکت می آمدند.

این گروه برای دریافت کدهایی که من می نوشتم از فلش درایو استفاده می کردند و همیشه فلش هاشون ویروسی بود. به ناچار مجبور شدم autorun ویندوز رو غیرفعال کنم. اما 2 بار با کلیک روی آیکن رو درایوها باز هم autorun اجرا شد و پوف .............

ادامه مطلب
6
شهریور

تغییر سایت شرکت نرم افزاری امین

6 شهریور 1386 - 8:39

بالاخره سایت شرکت رو هم تغییر دادم. سایت قبلی شرکت با php و html با محیط ساده ایجاد شده بود که فقط محتوای انگلیسی داشت. سایت جدید با استفاده از CMS شرکت ایجاد شده و محیط نسبتا بهتری داره.

در قسمت زیر تصویری از دو سایت رو مشاهده می کنید: 

ادامه مطلب
31
مرداد

نرم افزار آسمان نمای رایگان

31 مرداد 1386 - 11:30

اکثر منجمین آماتور و حرفه ای از نرم افزارهایی به نام آسمان نما برای مطالعه آسمان در کامپیوتر و یا محاسبات نجومی استفاده می کنند. یکی از معروف ترین نرم افزارهای آسمان نما برنامه Starry Night هست که نرم افزاری تجاری است و نسخه های متفاوت آن برای علاقه مندان آماتور تا حرفه ای مناسب می باشد.

 

خیلی از افراد در کشور ما از نسخه قفل شکسته یا آزمایشی  Starry Night استفاده می کنند در حالی که نرم افزارهای رایگان زیادی  برای استفاده در این زمینه وجود داره. یک از این نرم افزارها Stellarium نام داره. این برنامه می تونه اطلاعات600 هزار تا 210 میلیون ستاره رو (با بانک های اطلاعاتی اضافی) در اختیار منجم قرار بده و همچنین محیط بسیار آسان تری نسبت به Starry Night داره.
این برنامه محصولی از یک محقق در رصدخانه پاریس به نام Fabien Chereau هست که در رصدخانه های متعددی استفاده شده.

ادامه مطلب
31
مرداد

مریخ و زمین در حال نزدیک شدن به هم!

موضوع: mars ، مریخ ، نجوم ، زمین  |  
31 مرداد 1386 - 8:30

با خواندن این جمله شما 40 کیلومتر به کره مریخ نزدیک تر خواهید بود! جدیدا ناسا اعلام کرده که کره مریخ و زمین با سرعت 35200 کیلومتر در ساعت به یکدیگر نزدیک میشن که برابر با 40 کیلومتر به ازای هر جمله خواهد بود.

 

با این وضعیت در دی ماه به نزدیک ترین فاصله از زمین خواهد رسید و از هر ستاره ای در آسمان روشن تر خواهد بود. در این وضعیت نور مریخ از نور شباهنگ هم بیشتر بوده و با مشتری تقریبا برابری می کند.

ادامه مطلب
26
مرداد

بارش شهابی برساوشی

موضوع: مرنجاب ، نجوم ، بارش شهابی ، برساوش  |  
26 مرداد 1386 - 10:11

چند روز پیش برای رصد بارش شهابی در صورت فلکی برساوش رفته بودیم به کاروانسرای مرنجاب که محلی نزدیک به آران و بیدگل کاشانه. آسمان واقعا عالی بود. کهکشان راه شیری به خوبی دیده می شد و آسمان پرستاره بود.

 

 در آسمانی که تاریک باشه تقریبا نزدیک به 3 هزار ستاره رو میشه دید. مثلا هفت ستاره خوشه پروین که در شهر به سختی دیده میشن، در مرنجاب دیده می شدن.

ادامه مطلب
7
مرداد

انفجار در فرودگاه مهاوه آمریکا

7 مرداد 1386 - 13:31

واقعا که جای تاسف داره. سال 2004 شرکت scaled compsites تونست جایزه Ansari xprize رو به خاطر ارسال یک فضاپیمای شخصی (غیردولتی) به ارتفاع 100 کیلومتر با 1 مسافر و وزن معادل دو نفر انسان و تکرار این پرواز در حداکثر 2 هفته بعد، ببره. بعد از این قضیه رییس این شرکت به نام Burt Rutan با Richard Branson صاحب سرشناس شرکت ویرجین قرارداد ساخت 5 عدد از نسخه دوم فضاپیمای خودش به نام SpaceShipTwo رو بستند که قاعدتا در اواخر امسال یا اوایل سال بعد باید آماده می شد ولی امروز یک انفجار باعث کشته شدن دو نفر و زخمی شدن تعداد بیشتری می شه که مطمئنا در زمان پیشرفت پروژه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

ادامه مطلب