24
مرداد

سرور جدید

موضوع: اینترنت ، سرور  |  
24 مرداد 1384 - 19:30

دیروز سایت خودم رو هم به سرور شخصی انتقال دادم. حالا همه چیز دست خودمون هست و هیچ مشکلی هم نداریم!

وقفه چند ساعته در نمایش سایت هم به خاطر انتقال به سایت جدید بود. البته بنده با ترفندی، سایت رو به آدرس اصلی سرور منحرف می کردم که مشخص نمی شد که سایت از کار افتاده ولی اگر به آدرس توجه می شد کاملا مشخص بود که سایت در آدرس دیگری نمایش داده می شه.

ادامه مطلب
19
خرداد

فوتوبلاگ دوستانه

موضوع: فوتوبلاگ ، عکاسی  |  
19 خرداد 1384 - 19:30

بالاخره آقای معموری (http://aghajani.com/friends.php?cat=28) هم سایت فوتوبلاگ خودش رو راه انداخت. البته هنوز سرگرم تغییر دادنشه ولی بد نیست یه سری بهش بزنید.
آدرس سایت: http://www.mutephoto.com.

13
اسفند

نمونه کارهای برنامه نویسی

موضوع: برنامه نویسی  |  
13 اسفند 1383 - 20:30

اطلاعات نمونه کارهای انجام شده در بخش برنامه نویسی و برنامه نویسی به بخش نمونه کار اضافه شده است.
اگر چه اطلاعات در مورد پروژه ها کامل نیست، اما اطلاعات نسبی در رابطه با کارهای انجام شده خواهد داد.

12
اسفند

مقاله جدید در سایت

موضوع: PHP ، مقاله ، برنامه نویسی  |  
12 اسفند 1383 - 20:30

یک مقاله جدید همراه با کد به سایت اضافه شد. این مقاله نحوه ساختن یک صفحه تماس را نشان می دهد. این کد PHP امکان ایجاد فرم و ارسال محتوای آن به یک آدرس Email را به شما خواهد داد.
کد PHP همراه با یک کد جاوا اسکریپت ارایه شده است که امکان تایپ فارسی و انگلیسی را به طور همزمان به کاربر خواهد داد.
مقاله در بخش آموزش/ برنامه وب اضافه شده است.

محسن

ادامه مطلب
30
دی

نمایشگاه با کلاس!

موضوع: قم ، نمایشگاه ، کامپیوتر  |  
30 دی 1383 - 20:30

این شهر ما هم واقعا که همه چیزش بی کلاسه. از جمله همین نمایشگاهش. حالا درسته ما هم شرکت کردیم ولی دلیل نمی شه اشکالاتش رو نگیم.
اشکال اصلی این هست که مسئولین نمایشگاه آدم های بی سوادی نسبت به کامپیوتر هستند. من برای بعضی هاشون که واقعا اخلاق خوبی دارن احترام قائل هستم ولی واقعا سواد کامپیوتری وجود نداره.
ما پیشنهاد دادیم که درباره یکی از محصولات ما که CMS هست یک همایش برگزار بشه ولی یک جوجه بچه که فامیل های مسئول نمایشگاه هست جواب داد که باید 150 نفر رو خودتون دعوت کنید، در حالی که همون جوجه بچه قبل از نمایشگاه و قبل از دریافت پول از ما گفته بود که با همایش در صورتی که سطحش بالا باشه موافقیم!

ادامه مطلب
24
دی

اینترنت پر سرعت

موضوع: DSL ، اینترنت  |  
24 دی 1383 - 20:30

امان از دست این اینترنت که بلای جان همه ما شده است. دیروز اینترنت پر سرعت در تهران راه افتاد و ما هنوز باید با همان اینترنت درب و داغان Dial up کار کنیم.
واقعا این مساله مشکل بزرگی شده و راه حل بسیار ساده اون هم اصلا به چشم مسئولین مربوطه نمی یاد. البته دلایل خوبی هم برای این مساله وجود داره. اولین مساله این هست که مسئولین نمی دونن که اصلا این اینترنت چیه! دوم اینکه وقتی تلفن و نامه و پیک و غیره وجود داره چه مرضیه که اصلا اینترنت داشته باشیم چه برسه به پر سرعتش!

ادامه مطلب
2
آذر

فوتوبلاگ برتر

موضوع: فوتوبلاگ ، عکاسی  |  
2 آذر 1383 - 20:30

اگر به سایت PhotoBlogs سر زده باشید، حتما نام فوتوبلاگ Chromasia رو حتما دیدید. این فوتوبلاگ بیشترین طرفدار رو به خودش جلب کرده و واقعا هم تصاویر بسیار زیبا و حرفه ای رو به نمایش گذاشته. من هر روز به غیر سایت جوانروح به این سایت هم یک نگاهی می اندازم.
شما هم یک نگاهی بکنید. ضرر

ادامه مطلب
23
آبان

فایرفاکس خارق العاده!

23 آبان 1383 - 20:30

واقعا که عجب چیزیه این فایرفاکس. در بخش تنظمیات این بروزر خیلی کار نمی تونید انجام بدید، چون اساسا می خواستن کار رو راحت کنن. از طرفی برنامه با همین تنظیمات اولیه هم به خوبی کار می کنه. اما اگر می خواهید با این بروزر حرفه ای کار کنید، اونوقت در بخش آدرس تایپ کنید: about:config
حال کردید!
این آدرس هم مقاله خوبی در رابطه با فایر فاکس داره.

ادامه مطلب
7
آبان

سایت عکس جوانروح

7 آبان 1383 - 20:30

سایت سم جوانروح، یک عکاس ایرانی مهاجر در کانادا، بسیار زیباست. البته از نظر محتوا. این فتوبلاگ عکس هائی که این عکاس ایرانی انداخته را در معرض نمایش گذاشته است.
نکته جالب توجه ترافیک بالای سایت و استقبال برادران و خواهران غربی! از این سایت می باشد.
حتما یک نگاهی بیندازید.

4
آبان

کاوشگر FireFox

موضوع: نرم افزار ، اینترنت  |  
4 آبان 1383 - 20:30

مطمئنا تقریبا همه شما از IE برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنید، اما یک رقیب جدی برای این نرم افزار پیدا شده که واقعا نرم افزار بدرد بخوری هست.
نام این کاوشگر FireFox گذاشته شده و محصولی از گروه Mozilla است.
یک خاصیت جالب این کاوشگر استفاده از نرم افزار های الحاقی (Extention) و افزایش قابلیت آن می باشد. از طرفی بسیاری از اشکالات IE در آن وجود ندارد، مانند ذخیره نکردن بسیاری از صفحات وب. خبر خوب هم این که کاملا با فارسی سازگاری داره و خاصیت های RTL رو حمایت می کنه یعنی صفحات می تونن از راست به چپ مرتب بشن.

ادامه مطلب