گوشی آیفون و حال گرفته :-(

چند روز پیش از برادرم شنیدم که در یک فروشگاه گوشی همراه اونهم در قم یک گوشی آیفون دست دوم ولی تمیز دیده! من گفتم که بعیده تو قم از این چیزا بیارن اما اون اطمینان داشت که درست دیده و قیمتش هم ۵۰۰ هزار تومن بوده. فردای اون روز من رفتم و دیدم که درست میگه خلاصه گوشی رو یک تستی زدم و با ذوق تمام ۵۰۰ هزار تومن رو دادم به فروشنده و ۲۴ ساعت مهلت تست گرفتم.

مصیبت از این همین جا شروع شد. گوشی هیچ مشکل سخت افزاری نداشت. تماس به خوبی انجام می شد پیام کوتاه رو می شد ارسال کرد و دریافت کرد ولی گوشی زنگ نمی خورد! یعنی تماس یکطرفه بود. اولش فکر کردم که مشکل از firmware گوشیه و با ارتقاء اون مشکل حل میشه اما این طور نبود هر کاری کردم فایده نداشت.

یکی از دوستان بنده در بخش موبایل مخابرات قم کار می کنه با اون تماس گرفتم و ازش درباره سازگاری گوشی آیفون با شبکه قم پرسیدم و اون هم همین مساله رو تایید کرد. به گفته این دوست عزیز مشکل از سخت افزارهای simens نصب شده در مخابرات هست که با نصب patch های همون شرکت باید درست بشه. البته معمولا عمل ارتقاء نرم افزاری فقط در صورت بروز مشکل عمده برای کاربران در مخابرات انجام میشه! لذا چون تعداد گوشی های آیفون در قم زیاد نیست پس فعلا باید دور آیفون خط کشید.

جالب اینجاست که گوشی آیفون هیچ مشکلی با خطوط ایرانسل نداره و همه موارد به خوبی در این گوشی کار می کرد. در مورد این مساله هم دوستمون گفت که چون تجهیزات ایرانسل از شرکت huawei چین تهیه شده این مشکل رو نداره. به هر حال با سرخوردگی تمام گوشی رو پس دادم. با اینکه قیمتش واقعا مناسب بود اما اصلا امکان سوئیچ به ایرانسل برام وجود نداشت.

باید دعا کنیم که مخابرات این شبکه قراضه رو تکانی بده و فقط به آنتن دهی اون افتخار نکنه. چون آنتن دادن بعد از این همه سال فعالیت چیز مهمی نیست، برای کاربران کیفیت هم اهمیت داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.