موبایل، ماشین و کامپیوتر

فکر کنم یک چند سالی هست که اماراتی ها دیگه ملخ رو از سبد غذایی خودشون درآوردن و کم کم یک خبرهایی داره میشه!

اشتباه نکنین عکس بالا از نمایشگاه ماشین نیست. اینجا غرفه اتصالات معادل همون شرکت ارتباطات سیار خودمانیه که به عنوان تنها اپراتور امارات تا حالا مشغول بوده. البته اوضاع اونجا مثل اوضاع اینجا در حال تغییره و اپراتورهای خصوصی در راهن. این شرکت غرفه بزرگی داشت که از غرفه مایکروسافت هم بزرگ تر بود. البته بیشتر به خاطر این بود که مسئولین این غرفه ها بلااستثنا محلی بودن و خوب به هر حال با اون همه آدم هیکل درشت باید هم از غرفه مایکروسافت بزرگ تر باشن چون چیزی برای نمایش نداشتن و فقط هیکل درشت شون جلب توجه می کرد.

بگذریم این ماشین بنز مجهز به انواع تجهیزات ارتباطی بود که توسط شرکت اتصالات برای مشتریانش فراهم میشه. تقریبا تمامی جمعیت دوبی دارای تلفن همراه هستن ولی متاسفانه اصلا سیستم کاریشون مثل اینجا پیشرفته نیست. فرتی میری ۱۰۰ درهم (۲۵ هزار تومان) میدی و یک سیم کارت می گیری. معلومه سیم کارت ۲۵ هزار تومنی به درد لای جرز هم نمی خوره. باید حداقل هفتصد هشتصد هزار تومن باشه! تازه باید ۱ سال منتظر بمونی تا سیم کارتت جا بیفته بعدش مخابرات تحویلت میده. اینم که مخابرات اول پول می گیره بعد می سازه تحویل می ده همش دروغه. این مدت فقط و فقط برای جاافتادنه!!!

البته این رو هم بگم به محض ورود شما به فرودگاه دبی یک sms به گوشی شما ارسال میشه و اعلام می کنه که از این به بعد شما می تونید با سرویس شرکت اتصالات از گوشی خودتون استفاده کنید. این امکان واقعا به درد بنده خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.