5
بهمن

گوشی آیفون و حال گرفته مشتریان

موضوع: iphone ، گوشی ، آیفون ، اپل ، شکستن قفل  |  
5 بهمن 1386 - 11:11

خوب چندین ماه از ارایه گوشی آیفون گذشته و تقریبا تب اولیه مشتریان برای این گوشی هم خوابیده است. حالا کسانی که گوشی رو خریدن با مشکلات جالبی روبرو هستند. شرکت اپل با سیاست بسته خودش نسخه ای از سیستم عامل که رو بر روی گوشی نصب کرده، هر از گاهی به روز می کنه و امکاناتی که باید به صورت بدیهی روی چنین گوشی وجود داشته باشه رو، آرام آرام اضافه می کنه.
مشکل اساسی اینه که با ارایه هر نسخه جدید قفل شکسته توسط کاربران غیرفعال شده و گوشی به حالت غیرفعال درمیاد. با بروز رسانی به نسخه 1.1.3 حتی امکان بازگشت سیستم عامل به نسخه قبلی هم وجود نخواهد داشت و این مساوی با عدم کارکرد گوشی گران قیمت در شبکه ایران خواهد بود!

اگر همه این مسایل رو کنار بزاریم تازه مساله عدم وجود امکانات بدیهی در گوشی آیفون به چشم می خوره. اولین قضیه عدم امکان انتقال فایل ها توسط bluetooth هست! جالبه که این گوشی اجازه نمی ده فایل ها با سیستم bluetooth به گوشی دیگه انتقال داده بشن.
این گوشی هیچ برنامه ای برای مدیریت task ها نداره که ساده ترین برنامه برای گوشی های business هست. البته گوشی های غیر business هم معمولا این برنامه ها رو دارن!

به نظر من اپل برای پاسخ دهی به تقاضای طرفدارانش این گوشی رو در اون زمان با عجله معرفی کرد، چون از سر تا پای این گوشی پر از نقص نرم افزاری است و هیچ چیز هنوز کامل نشده است.
مهمترین مساله ای که باعث شده کاربران گرایش زیادی به این گوشی پیدا کنند زیبایی خیره کننده و نحوه کار با سیستم عامل اون هست. از این نظر هیچ گوشی موجود در بازار قابل مقایسه با آیفون نیست. یکی از این امکانات بروزر safari است که بدون شک بهترین بروزر موجود در بین گوشی هاست. همچنین نحوه استفاده از خاصیت لمسی بودن برای اولین بار به این صورت در یک گوشی به کار رفته.

اما مساله زیبایی و چند امکان خاص فقط در روزهای اول به چشم میان و بعد مشکلات خریدار گوشی شروع میشه خصوصا اگر بخواد از گوشی به نحو احسن استفاده کنه.

در هر صورت فن بیان قوی استیو جابز، مدیر عامل شرکت اپل و گرایش تعداد زیادی از افراد به زیبایی گوشی، باعث شده که شرکت اپل علی رغم مشکلات موجود در این محصول، از فروش خوبی برخوردار باشه. ولی متاسفانه مشکلات موجود این گوشی و عدم امکان بروز رسانی اون به نسخه های جدید برای ما به خاطر قفل موجود در اون، به هیچ وجه اجازه نمی ده که من گوشی w950 خودم رو با آیفون عوض کنم.

فعلا با تاسف فراوان!

پدرام's picture

با سلام و تشکر از مقاله شما
به نظر من خوب و بد بودن يک وسيله را بايد با توجه به امکانات آن سنجيد . با توجه به تجربه 10 ساله من در بازار گوشي ، هيج گوشي در ايران به انداره آيفون امکانات ندارد . درست نيست ايرادات اين گوشي را با ديگر گوشي‌ها مقايسه ، اما حرفي از مزاياي بي شمار اين گوشي در مقايسه با ساير گوشي‌ها نزد . ثانيا نداشتن بلوتوث دليل ضعف يک گوشي که موافق رعايت حق کپي رايت در کشور سازنده آن ميباشد نيست . نبايد هر چيزي را با توجه به شرايط کشورمان ايران سنجيد . مطمئنا اگر از استفاده کنندگان اين گوشي بوديد در بيان ايرادات آن کمي با تامل بيشتر مطلب مي نوشتيد .
ضمنا نوع صفحه لمس آن از نوع خازني بوده که از عمر ، دقت و سرعت بشتري نسبت به صفحه نمايش خازني استفاده شده در گوشي هاي نوکيا برخوردار ميباشد .
در مورد جابز بايد پيشنهاد کنم ابتدا زندگي‌نامه اين مرد بزرگ را مطالعه نماييد تا با روحيات و علايق آن آشنا شويد .
با تشکر


ارسال توسط پدرام (بررسی نشده) در ۱۳۸۸/۸/۱۹.
mohsen's picture

با توجه به تجربه بسیار طولانی من در اینترنت این جور به نظر میاد که شما خیلی دیر به این مطلب رسیدید! اول تاریخ رو نگاه کنید بعد نظر بدید ;-)


ارسال توسط mohsen در ۱۳۸۸/۸/۲۱.

ارسال نظر جدید

*
*
محتوای این فیلد به صورت مخفی نگاه داشته شده و به صورت عمومی نمایش داده نمی شود.


*

  • خطوط و پاراگراف ها به صورت خودکار شکسته می شوند.