دریافت فایل به صورت مستقیم

بسیاری از افراد سوال می کنند که فلان برنامه یا نسخه کرک آن را از کجا می توان پیدا کرد. معمولا دریافت فایل های کرک یا نسخه های اصلی برنامه از اینترنت کار ساده ای نیست ولی یک قانون در اینترنت وجود دارد که همه چیز در اینترنت هست. در واقع افراد برای به اشتراک گذاری همه نوع فایل از برنامه های استفاده می کنند که کامپیوتر هر فرد را تبدیل به یک سرور کند. در این حالت او می تواند هر فایلی را که می خواهد با استفاده از ارتباط اینترنتی خود به اشتراک گذارد. این گونه برنامه ها انقلابی در اشتراک گذاری فایل ها ایجاد کرده و خوشبختانه راهی هم برای جلوگیری از آن وجود ندارد.

برای شروع استفاده از این نوع برنامه ها می توانید به سایت های emule یا shareaza سری بزنید. همچنین در سایت wikipedia مقایسه ای بین اکثر این گونه برنامه شده است. همانطور که در این صفحه می بینید تعدا زیادی پروتکل و برنامه برای این کار وجود دارد. این مساله به خاطر این است که اشتراک گذاری مستقیم مساله پرطرفدار در همه جای دنیاست. ولی به نظر بنده فقط نمونه شبکه های زیر مناسب برای استفاده هستند:
edonkey: از نظر تعداد کاربران و تعداد فایل ها
torrent: سرعت بالا و انعطاف برای فایل های با حجم بالا مانند فیلم و برنامه های بزرگ یا نسخه های اصلی سی دی ها

برنامه مورد علاقه بنده برای این گونه شبکه های هم shareaza است که تقریبا تمام پروتکل های موجود را پشتبانی می کند یعنی می تواند با آن به شبکه های مختلف وصل شد و فایل دریافت کرد. در واقع با نصب این برنامه می توانید همزمان به کامپیوتر میلیون ها کاربر وصل شده و فایل دریافت کنید یعنی هر نوع محتوایی در ایترنت وجود دارد! بدون ثبت نام و بدون فوت وقت.

مساله دیگر این است که این نوع شبکه های تقریبا هیچ وقت قابل فیلتر شدن نستند چون توسط کاربران و با استانداردهای مخصوص خود آنها عمل می کنند (قابل توجه مخابرات با تقدیم احترام البته!). امروز این برنامه رو نصب کنید و نیمه پنهان اینترنت رو هم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.